Fidess.pl Znajdź z nami pracę

Praca za granicą - ważne aspekty


Marzysz o dobrze płatnej i legalnej pracy za granicą? W pierwszej kolejności powinieneś sprawdzić kilka aspektów dotyczących oferty pracy oraz jej ogłoszeniodawcy.

 

Jeśli masz na oku ofertę pracy z której chciałbyś skorzystać koniecznie zadbaj o to, aby dobrze ją sprawdzić. Przede wszystkim sprawdź źródło oferty którą znalazłeś. W internecie znaleźć można wiele ofert, ale jak wybrać te od sprawdzonych agencji i pracodawców? Jak nie dać się zwieść i oszukać?

 

Zacznij od samej treści oferty. W wybranej ofercie szukaj nazwy firmy, która ją dodała. Firmę zawsze można prześwietlić pod względem legalności jej działania. Jak to zrobić? Poszukaj wpisu w CEIDG. CEIDG jest to baza przedsiębiorców wraz z historią wpisu danej firmy. Znajdziesz tam między innymi dane dotyczące założenia działalności, adres siedziby, dane kontaktowe jak również informację o tym, czy firma aktualnie działa, czy jest zawieszona itp. Jeśli w bazie CEIDG nie znajdziesz ogłoszeniodawcy to powinneś zastanowiś się, czy firma rzeczywiście istnieje czy ktoś ją wymyślił.

 

Sprawdzanie firmy i jej wpisu w CEIDG masz za sobą. Co dalej? Kolejną ważną kwestią przy sprawdzaniu ogłoszenia agencji pracy jest jej certyfikar KRAZ. Certyfikat ten upoważnia agencję, do wykonywania działalności związanej z kierowaniem osób do pracy. Zapytaj agencję, której ogłoszenie znalazłeś czy posiada takowy certyfikat i sprawdź jego ważność. Agencje bez certyfikatów nie działają legalnie! Uważaj na nie.

 

Jak czytać samo ogłoszenie i jak analizować jego treść? Na pewno powinieneś zwrócić uwagę na to, co jest oferowane przez pracodawcę. Sprawdź, czy gwarantuje Ci ubezpieczenie. Ogłoszenia nie oferujące ogłoszeń powinny wzbudzić Twoje wątpliwości. Dlaczego? Ponieważ każda legalna praca = praca z ubezpieczeniem. Ubezpieczenie jest bardzo ważne pracując za granicą. Podczas jakiegokolwiek wypadku w pracy masz zapewnioną opiekę medyczną i nie musisz się martwić o swoje bezpieczeństwo.

 

To tyle jeśli chodzi o sprawdzanie oferty pod kątem legalności i Twojego bezpieczeństwa. Pamiętaj, każda szanująca się agencja i pracodawca dba o swoich pracowników i szanuje przepisy prawne dotyczące zatrudnienia.

 

To może Cię zainteresować: Sezonowa praca w Holandii