Fidess.pl Znajdź z nami pracę

Bezpieczna praca za granicą


 

Bezpiecznie i legalnie pracować za granicą. Co to właściwie oznacza?

Wiele atrakcyjnych ofert pracy za granicą możemy znaleźć w sieci. Jak wybierać te legalne i bezpieczne? Tyle słyszymy i czytamy o nielegalnych praktykach stosowanych względem pracowników za granicą. Czy warto ryzykować czy lepiej sprawdzić agencję przed wyjazdem? Jak rozpoznać dobre ogłoszenie o pracę za granicą i wybrać te najlepsze?

Dobrze stworzone ogłoszenie o prace za granicą powinno zawierać w sobie kilka waznych informacji. Przede wszystkim opis pracy. Weźmy na przykład oferty pracy za granicą w Holandii. Najważniejsze, jest, aby w treści ogłoszenia znalazł się numer KRAZ agencji pośrednictwa pracy lub agencji zatrudnienia. Numer ten, nadawany jest każdemu organowi świadczącemu usługi pośrednictwa pracy lub agencji pracy. Mając ten numer, możemy łatwo sprawdzić legalność prowadzenia działalności pośrednictwa pracy za granicą. Informacja o tym, czy jest to praca tymczasowa czy inna - taka wzmianka również powinna się tam znaleźć. Kolejną ważną rzeczą jest opis stanowiska pracy. Im więcej szczegółów - tym lepiej. Opis wymagań dotyczących pracy za granicą to podpunkt który poinformuje Cię o tym, czego pracodawca wymaga od przyszłego pracownika. Kolejną informacją powinna być adnotacja czy oferta pracy za granicą jest sezonowa czy na stałe. W podpunkcie oferty pracy powinien znaleźć się maly informator o tym, co firma oferuje na danym stanowisku pracy za granicą. (informacja o wynagrodzeniu, dojeździe do pracy, dodatkowych przywilejach pracownika itp.). Najważniejszym podpunktem oferty jest informacja o tym, jak nadsyłać swoje zgłoszenie na daną ofertę pracy - czy jest ona oferta pracy sezonowej czy na stałe - droga składania aplikacji jest zazwyczaj takta sama. Przesłanie swoich danych osobowych w postaci CV na podany adres e-mail agencji pracy - ale UWAGA! Należy zwrócić uwagę, czy adres jest związany z nazwą agencji i jest autentyczny. Absolutnie nie należy wysyłać swoich danych na podejrzane adresy e-mail lub adresy osób prywatnych (adresy z imionami i nazwiskami). PRzed wysłaniem swojego CV w sprawie szukania pracy za granicą możesz zadzwonić do ogłoszeniodawcy i potwierdzić adres e-mail na który zamieszasz wysłać swoje dane.

Praca za granicą - czy sezonowa, czy stała; praca na magazynie, na szklarni czy przy sortowaniu owoców - nie liczy się jaką wybierzesz, ważne aby pracować legalnie i bezpiecznie!