Fidess.pl Znajdź z nami pracę

Co spakować na wyjazd do Holandii?


Wyjeżdżając do pracy do Holandii warto spakować ze sobą tylko przydatne rzeczy - dlaczego? Ponieważ ilość bagażu, w przypadku transportu busem, jest ograniczona.


Najważniejsze dokumenty
Najważniejsze, abyś miał ze sobą dowód tożsamości. Dowód musisz mieć przy sobie podczas całego podyby za granicą w Holandii, nawet w pracy! Dodatkowo weź kserokopię BSN (jeśli masz) oraz dane dotyczące konta bankowego do przelewów.

 

Jedzenie
Pracując w Holandii dowód tożsamości musisz mieć zawsze ze sobą. Podczas pobytu za granicą musisz coś jeść :) Ważne jest, aby zabrać więc gotówkę na zakupy. Bardzo często osoby wyjeżdżając do pracy, zabierają ze sobą jedzenie z Polski, aby oszczędzić na zakupach. Do czasu pierwszej wypłaty, aby nie robić dużych zakupów, korzystają więc ze swoich przywiezionych zapasów.

Pościel
Przyjeżdżając na lokację w Holandii na pewno zastaniesz sypialnię z "gołym" materacem :) Ze względu na BHP oraz kwestii higieny musisz zabrać swoją pościel. Spakować musisz kołdrę/śpiwór, poduszkę, pościel oraz dwa prześcieradła.

 

Kubek i talerzyk
Na kwaterach pracowniczych kuchnie są wyposażone w sprzęty i zastawę ale lepiej zabrać swój ulubiony kubek, talerzyk, patelnię/garnek oraz komplet sztućców. Dlaczego? Ponieważ czasami z firmowego wyposażenia coś ginie lub po prostu się zużywa a biorąc swoje masz pewność, że zrobisz sobie kawkę i będziesz mieć na czym zjeść obiad.

 

Ubrania
Pakując się na wyjazd do pracy do Holandii zabierz oczywiście ubrania - na co dzień i do pracy. A jakie ubrania do pracy? Wygodne ciuchy, których nie boisz się zniszczyć czy ubrudzić - zwykła koszulka, spodnie, bluza, adidasy/trapery lub tzn. "stalkapy". Najlepiej ubierać się do pracy na cebulkę :) Dodatkowo rękawiczki (ogrodowe lub lateksowe) buty ochronne i jakaś bielizna termoaktywna - to wszystko może się przydać. Pakując to wszystko jesteś gotowy do pracy w różnych warunkach i temperaturach!

 

Dodatkowe pakunki
Zabierz tylko niezbędne rzeczy, których potrzebujesz - po przyjeździe do pracy do Holandii dopiero po jakimś czasie stwierdzisz sam, co jest Ci jeszcze potrzebne i wtedy możesz sobie dowieźć dodatkowe rzeczy z Polski lub poprosić kogoś z rodziny aby wysłał Ci je pocztą lub busem. Niektóre firmy zajmujące się przewozem osób do Holandii przewożą też paczki.