Fidess.pl Znajdź z nami pracę

Dokumenty do rozliczenia rocznego - Jaaropgaaf czyli holenderski "PIT" od pracodawcy.


Jak co roku w tym okresie przychodzi czas na rozliczenie roczne. Do takiego rozliczenia za pracę w Polsce otrzymasz PIT, a co z pracą za granicą w Holandii?

Za pracę w Holandii również otrzymasz dokument rozliczenia, tak jak w Polsce. Dokument ten nazywa się Jaaropgaaf.

Jaaropgaaf - jak go otrzymać, gdzie go znaleźć?
Dokumenty potrzebne do rozliczenia dostarczane są przez pracodawcę holenderskiego - przez agencję, która zatrudniała Cię za granicą. Wszyscy nasi pracodawcy holenderscy, dostarczają dokumenty do rozliczenia, z pracy za granicą, drogą elektroniczną. Każdy pracownik, zatrudniany za naszym pośrednictwem, dokument ten otrzyma mailem lub może go pobrać na swoim koncie pracowniczym, zakładanym podczas zatrudnienia (tak, to to samo konto, na którym dostępne są dokumenty takie jak umowy, godzinówki, tygodniowe odcinki wypłat tj. salarisy itd). Konto pracownika dostępne jest 24h na dobę, online. W celu pobrania dokumentów wystarczy wejść na stronę logowania, wpisać dane i odszukać zakładkę dotyczącą rozliczenia rocznego.

Ups! Zapomniałem danych do logowania...
Tak też się zdarza! W tej sprawie skontaktuj się z nami mailowo: firma@fidess.pl lub telefonicznie (pn-pt, 9:00 - 13:00) pod numerem +48 32 739 00 79. Pomożemy Ci odzyskać te dane.

Pamętaj!
Dokumenty rozliczenia rocznego za pracę w Holandii dostarczane są, lub są dostępne do pobrania, do końca lutego, każdego roku. Od 1 marca br. można już składać deklarację podatkową do urzędu skarbowego. Do jakiego urzędu w Polsce?  Do tego, w którym rozliczasz się zawsze. Rozliczenie można wykonać samodzielnie lub zgłosić się do firm specjalizujących się w takich rozliczeniach (pamiętaj jednak, że takie firmy pobierają prowizję!).

Nie wiesz gdzie składać deklarację i gdzie się rozliczyć? W Polsce czy w Holandii? Zerknij tutaj: w jakim kraju powinienem się rozliczyć?